Поршень двигуна КАМАЗ-740

з пробігом більше 300 000 км

Після впровадження КАМАЗом нових конструкцій поршнів, багато виробників перейняли ці інженерні рішення та використовували їх в своїх продуктах. Інженери "Мотордеталь" Кострома критично вивчили досвід роботи поршневої КАМАЗ нових конструкцій в двигунах зі значним пробігом і то, як впливають ці нововведення на загальну роботу моторів. Це дозволило їм спільно з фахівцями концерну Kolbenschmidt розробити власний поршень, виключивши невдалі рішення, запровадивши при цьому цілий комплекс новацій, щоб підвищити надійність ремонтованого двигуна, а також збільшити його ефективність та ресурс.

  • збільшення ресурса на 15-20%

  • зниження витрат мастила до 10%

  • стійкість до роботи в тяжких умовах*

Переваги нового поршня КАМАЗ

1. НОВИЙ ПОРШНЕВИЙ СПЛАВ

Поршні двигуна КАМАЗ 44-й серії виготовлені з нового високоміцного сплаву 1295KS, запатентованого німецьким моторобудівним концерном Kolbenschmidt. Даний вид сплаву має більшу міцність, здатність працювати в дуже широкому температурному діапазоні, має низький коефіцієнт температурного розширення. Ці переваги роблять поршень стійким до перевантажень і навіть до короткочасних перегрівів.

2. НОВИЙ ПРОФІЛЬ ПОРШНЯ

Перехід на новий сплав 1295KS дозволив змінити поздовжній та поперечний профіль поршня КАМАЗ (овально-бочкообразную форму). Завдяки чому вдалося знизити коефіцієнт температурного розширення поршня, що, в свою чергу, виключає появу задирів, а також пом'якшує ударні навантаження поршня об стінки циліндра під час перекладання поршня у верхній та нижній мертвій точці, тобто значно знижується тертя в цей момент, що запобігає перегріву.

3. ЗБЕРЕЖЕНО ТА ЗБІЛЬШЕНО "ХОЛОДИЛЬНИК"

Проаналізувавши практичний досвід застосування поршнів нової конструкції в двигунах зі значним пробігом, інженери компанії прийняли рішення не просто залишити в конструкції поршнів КАМАЗ 44-й серії «холодильник», а й збільшити його форму. Це дозволило зменшити площу тертя поршня об гільзу, а також повністю виключити можливість появи задирів в зоні бобишек поршня в момент підвищених температурних навантажень, в тому числі в разі порушень роботи поршневого пальця.

4. ЗБЕРЕЖЕНІ МАСЛОВІДВОДНІ КАНАЛИ ПОРШНЯ

У поршні «Мотордеталь» збережені масловідводні канали оптимальної форми та глибини, що позитивно позначається на роботі маслос'ємних кілець КАМАЗ і значно знижує ризик виникнення підвищеного витрати мастила. Відсутність даних каналів спричиняє необхідність видалення надлишків мастила через зазор між поршнем та гільзою, який в різних температурних умовах нестабільний. Це призводить до «спливання» маслос'ємного кільця та погіршення його властивостей, що тягнуть за собою збільшення витрат кількості мастила.

5. ПЛАВАЮЧА ПОСАДКА ПОРШНЕВОГО ПАЛЬЦЯ

Найвища точність обробки дозволяє посилити допуски на розміри нового поршня та поршневого пальця, (палець - 7мкм, отвір в поршні - 10мкм), що, в свою чергу, виключає необхідність жорсткої посадки пальця методом нагріву поршня. Плаваюча посадка поршневого пальця КАМАЗ виключає необхідність прироботки сполучення «поршень-палець», воно вже готове до максимальних навантажень відразу після збирання. Так само така установка сприяє створенню мастильної плівки в бобишках поршня та захищає отвір від надмірних навантажень і стирання. Плаваюча посадка пальця зберігає ресурс отворів на 40% довше.

6. МАСЛОС'ЄМНІ ПОРШНЕВІ КІЛЬЦЯ - 4 (5) ММ

У новому комплекті збережена висота маслос'ємного кільця КАМАЗ в 4 мм до двигунів «Євро-2» та «Євро-3», и 5 мм двигунів «Євро-0». Випробування показали, що зміна товщини кільця всього лише на 1 мм значно збільшує його крихкість та зменшує здатність зберігати форму, кільце починає працювати на скручування, що також знижує його маслос'ємні властивості. При капітальному ремонті двигуна з пробігом більше 300 000 км краще використовувати саме маслос'ємні кільця, що відповідають конструкторській документації, мають більший запас міцності та здатність до збереження форми при перегріванні.

7. ПОКРИТТЯ ПОРШНЯ NANOFRIKS ЗАМІСТЬ ГРАФІТУ

Новий, вдосконалений поршень КАМАЗ відрізняється від аналогів наявністю антифрикционного покриття NanofriKS, що є запатентованим винаходом концерну Kolbenschmidt. Основна особливість покриття - вдало підібрана комбінація наночасток, зв'язуючого матеріалу, твердого мастильного матеріалу та присадок. Це покриття значно (більш ніж на 50%) скорочує коефіцієнт сухого тертя і зносу в порівнянні з традиційними промисловими покриттями. Це позитивно позначається на обкатці двигуна після заміни поршневої, а також в його подальшій роботі.

8. ВСІ КІЛЬЦЯ З ПОКРИТТЯМ NCMDCHROME (НАНОХРОМ)

На відміну від більшості виробників робочі поверхні усіх поршневих кілець (в тому числі середнього компресійного) компанії «Мотордеталь» мають інноваційне покриття - ncMDChrome (нанохром). В основі цього покриття - хром з вмістом наночасток твердого вуглецю (алмазу). Нанохром дозволяє значно знизити тертя та збільшити термін служби як самих поршневих кілець, так і сітки хона гільзи циліндра.

9. ПОСИЛЕННИЙ ПОРШНЕВИЙ ПАЛЕЦЬ

Завдяки зменшенню ваги поршня КАМАЗ інженери компанії змогли значно збільшити вагу поршневого пальця, що дозволило поліпшити характеристики міцності виробу. Це гарантує безаварійну роботу поршневої групи КАМАЗ при значних навантаженнях на двигун та виключає можливі пошкодження поршневого пальця при детонації, гідроударі, а також при попаданні надлишків мастила.

10. УНІФІКОВАНА ВІДЛИВКА ПОРШНЯ

Поршень КАМАЗ 740.1004015-10К-44, у новому 44-м виконанні, виготовляється з одного сплаву з поршнем 740.30-1004015-44. У зв'язку з цим, для виготовлення даних поршнів, застосовується одна і та ж відливка. Як наслідок на поршні 740.1004015-10К-44 з'явилася «вибірка» під форсунку.

________________

*По матеріалам сайта www.motordetal.ru